23 Eylül 2017

Hakkımda

ÖZGEÇMİŞ

Bahçeşehir Üniversitesi Psikoloji lisans ve Toplum Cinsiyeti ve Aile Sosyolojisi üzerine olan yandal eğitimimi bitirdikten sonra; aynı üniversitede Klinik Psikoloji yüksek lisans eğitimimi de tamamladım. "Çocukluk Dönemi İstismar ve İhmal Mağdurları Arasında Reviktimizasyon (Yeniden Mağduriyet)" konulu tezimin kabulüyle de uzmanlığımı aldım.

Çapa Tıp Fakültesi Psikiyatri Bölümünden psikanalitik süpervizyon alırken; Surp Pırgiç Ermeni Hastanesi Psikiyatri ve Psikoloji Kliniği'nde stajyer klinik psikolog olarak süpervizyon eşliğinde danışan gördüm. İstanbul Psikodrama Enstitüsü'nden Psikodrama, 2012 yılında Enneagram Teorisi, Dışavurumcu Sanat Terapisi, Psikotik Hastalarda Psikodrama eğitimlerini aldım.

NeoLife Tıp Merkezi bünyesindeki, kanser tanı veya tedavisi almış ebeveynlere yönelik gerçekleştirilen "Bağları Kuvvetlendiriyoruz Kanser Tedavisinde Aile İçi İletişim Programı" uygulayıcısı olarak danışmanlık yapmaktayım.

Avita Çalışan Destek Hizmetleri bünyesinde yetişkin, çift, çocuk psikolojik danışmanlık süreçlerini yürütürken; çeşitli kurumlarda ebeveyn ve yetişkinlere yönelik eğitim ve seminerler vermekteyim.

Bugüne kadar çeşitli klinik ve özel merkezlerde yetişkin, çocuk, ergen ve aile üzerine psikolojik danışmanlık ve psikoterapi çalışmalarını sürdürdüm. Yetişkinlerle psikolojik bozukluklar üzerine çalışırken, 14-18 yaş ile lise ortamında psikolojik danışman konumunda psiko-sosyal problemleri ile ilgili destek oldum. 2012 yılında, bir özel eğitim ve rehabilitasyon merkezinde okul öncesi, ilkokul ve ortaokul dönemi gelişimsel bozuklukları ve psikolojik rahatsızlıkları (Otizm, asperger, çocuk depresyonu, çocuk anksiyetesi, okula uyum, sosyal uyum problemleri, dikkat ve algı bozuklukları, hiperaktivite, dil-konuşma bozuklukları, eğitim yetersizlikleri, disleksi, vb...) olan çocuklar ile çalıştım. Anaokullarında, çocukların gelişimsel durumları ve uyumları ile ilgili çalışırken; yetenekleri ile iletişim becerileri gibi özelliklerini tanımalarına, kendileri ve çevreleriyle ilgili farkındalık kazanmalarına, temel problem çözme stratejilerini geliştirmelerine yönelik çalışmalar yaptım ve ebeveynlere yönelik psikolojik destek verdim. Back-up Bireysel Ürünler ve Dr. Back-up Sağlık Hizmetleri bünyesindeki üyelere telefon üzerinden psikolojik danışmanlık hizmeti sunarken, kuruluşun dergisinde düzenli olarak makaleler yazdım.

MMPI (Minnesota Çok Yönlü Kişilik Envanteri) ve TAT yetişkin testleri ile;

WISC-R, CAT, Denver II, AGTE, Louisa Duss Psikanalitik Hikayeler Testi, Koppitz Bir İnsan Çizme Testi, Bir Aile Çiz Testi, Frostik Görsel Algı Testi, Benton Görsel Bellek Testi, Bender-Gestalt Görsel Motor Testi, Stroop Bilişsel Kontrol Testi, İşaretleme Testi (Cancellation Test), Sayı Dizisi Öğrenme Testi gibi çocuk testlerini uygulamaktayım.

İstanbul Anadolu yakasında kurucu ortağı olduğum Lumos Psikoloji'de bireysel yetişkin ve ergen psikoterapilerini psikodinamik ekol çerçevesinde gerçekleştirmekteyim.
Online psikoterapi süreçleri yürütüyorum ve sertifikalı EMDR terapisi uygulayıcısıyım.